Předřadníky - magnetické

Předřadníky jsou spolu s kvalitní výbojkou nejdůležitejším prvkem při dosažení co nejkrásnějších rostlin, co největších výnosů plodů a růstu biomasy.
Na trhu je nespočet výrobců a je těžké se v nabídce zorientovat. Navíc kolují nepřesné informace, které mohou ovlivnit zákazníka při výběru kvalitního produktu. Během našeho působení na trhu jsme prodali stovky kusů, takže můžeme srovnávat nejen kvalitu, ale i poruchovost jednotlivých značek.

MAGNETICKÉ PŘEDŘADNÍKY: Jedná se o nejstarší technologii, která s sebou přináší i mnoho úskalí. Magnetické předřadníky jsou těžké (až 10kg), pracují s vysokou provozní teplotou (až 100°C), díky množství kontaktů se dá řící, že při nesprávné manipulaci a instalaci i nebezpečné. Pracují s malou účinností, velkým odpadním teplem a mají krátkou efektivní životnost.
Předřadníky od 250W doporučujeme připojovat kabely o průměru 2,5mm. Menší průměr může způsobit, přehřívání vodiče, zahoření svorkovnice, a zákazník tím ztrácí záruku, nehledě na fakt, že je to i nebezpečné.
Mezi další faktory, proč zakoupit digitální předřadník je i degradace. Předřadníky například po 2 letech provozu mohou mít až o 50% větší spotřebu, než když byly nové (nový 600W předřadník má typickou spotřebu kolem 670-690W, starý předřadník může dosahovat reálné spotřeby až 900w) nemluvě o faktu, že starý předřadník může z nové výbojky, která má 90 000lm tovární specifikaci vybudit například jen 70 000 lm. Když to shrneme, používáním letitého předřadníku 600W svítíte vlastne kilowatou a z výbojky dostanete svetelný tok jako z nového 400W zdroje. Řečí peněz, to co jednorázově ušetříte při nákupu, několikrát proděláte na vyšších provozních nákladech v průběhu měsíců / let.

Co se týče magnetických předřadníku, jedná se o relativně spolehlivé přístroje s poruchovostí do 5% v horizontu 2 let.
Výběrem zde zákazník nemůže udělat chybu, nicméně bych rád vyzvedl alespoň pár produktů vynikajících poměrem cena/kvalita zpracování a ergonomie.
Jedná se o produkty ETI, LUMii, GIB

DIGITÁLNÍ PŘEDŘADÍKY: Nová technologie, poskytuje naprostý uživatelský komfort, bezpečnost, regulaci výkonu, spolehlivost, jednoduchost zapojení.
Předřadníky zpravidla mají regulaci. Zde by jsme rádi upozornili na pár faktů, jak regulaci využívat. Například 600W předřadník má 3 stupně regulace: 250-400-600W. Růstové lampy se NIKDY! neregulují, snižuje to životnost výbojky, ale hlavně to poškozuje vyzařované spektrum, takže by Vaše rostliny nerostly, tak jak mají. Květové výbojky regulovat lze, ovšem výrobci to nedoporučují, rapidně to snižuje životnost výbojky, a opět výrobce negarantuje tovární specifikaci vyzařovaného spektra. Daný stupěň regulace vždy slouží pro výbojky k němu určené. Do 600W předřadníku zregulovaného např. na 400W lze bezstarostí zapojit 400W HPS a MH. Pro daný stupeň regulace vždy použít příslušnou výbojku. Digi předřadníky oproti magnetickým NEDEGRADUJÍ!. Drží si mnoho let tovární specifikaci co se týče spotřeby a svítivosti.

Na trhu je desítky typů DIGI předřadníků, nicméně většina z nich trpí neduhy (nekvalitní regulace - na daný stupeň regulace pouštějí větší výkon než by měly), častá poruchovost, kdy po skončení záruky skončí jako neopravitelné v koši.
Chcete-li se vyvarovat špatnému nákupu soustřeďte se pouze na výrobky společností LUMATEK, GAVITA, PHILIPS a SUNSYSTEM. Všechny ostatní výrobky jsou více či méně, levnější napodobeninou těchto leaderů trhu s digitálními předřadníky. Zde nedoporučujeme v žádnem případě šetřit, a podporovat nekvalitní produkty.

Předřadníky 250-400-600-1000W doporučujeme jednoznačne výrobky LUMATEK, kromě jedinečné 5leté záruky můžete počítat s poruchovostí pod 1% a když už tato nepravděpodobná situace nastane, můžete u nás počítat s výměnou kus za kus, bez nekonečného mesíčního čekání na reklamaci, jak je tomu u jiných výrobků

Předřadníky 1000W - zde je třeba zpozornět, zde lumateku přibývá konkurence: GAVITA, PHILIPS a SUNSYSTEM, LEC EMMITING CERAMIC.

 
1099
2499110992499
Značky

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.