Úsporné lampy CFL

ÚSPORNÉ LAMPY a takzvané PROPAGÁTORY  jsou díky svým parametrům vhodné na specifické úkony při pěstování plodin.
Tento typ osvětlení se vyznačuje minimálním vyzařováním tepla, proto je vhodný na nakličování semen, růst mladých rostlin a pěstování nenáročných rostlin jako jsou bylinky.

Díky minimálnímu odpadnímu teplu lze zdroj světla umístit velice blízko k rostlinám, což zaručuje dobré kořenění, rostliny nemají tendenci se "táhnout" do výšky za zdrojem světla a předejdete tak jejich přesvícení, případně spálení.

Mezi hlavní neduhy patří malá svítivost při stejné spotřebě jako HPS a MH výbojky. Například 250W úsporné lampy disponují světelným tokem kolem 9000lm, což je 3x méně než jejich konkurence v podobě HPS a MH výbojek, při srovnatelné spotřebe. Dalším faktorem je jejich nízká životnost, spolehlivost.
CFL výbojky nesnáší dobře vlhkost, jsou velice křehké, hrozí poškození při manipulaci a transportu a díky integrovanému předřadníku v případě jakéhokoliv nezáručního problému končí v koši. Je potřeba si zde spočítat, že i při jednorázové vyšší investici za předřadník, MH / HPS výbojku a kabeláž budou u tohoto řešení provozní náklady v čase nižší než u CFL výbojek.

I přes tyto neduhy, jsou CLF lampy a propagátory nepostradatelným partnerem každého zkušeného pěstitele.

 
799
169917991699
Značky

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.