UV-C germicidní zářivka kompaktní 9W (G23) GV16

Kód: GV16
Značka: Malapa
399 Kč 329,80 Kč bez DPH
Skladem do 3 dnů
Možnosti doručení

GV16 je i náhradní trubice pro germicidní svítidla GL07.

Detailní informace

Detailní popis produktu

GV16, UV-C germicidní zářivka kompaktní 9W (G23, délka 129mm)
UVC germicidní kompaktní zářivka, dvoupaticová lineární nízkotlaká výbojka. Zářivka má patici G23, provedení baňky 2Pin a výkon 9W. Bakteriocidní krátkovlnné ultrafialové záření slouží k účinné sterilizaci vzduchu, tekutin a povrchu.
Pevná tělesa absorbují záření na povrchové vrstvě, voda a jiné tekutiny jsou poloprůchodné. Germicidní UVC záření způsobuje zničení nebo poškození RNA, DNA, proteinů, enzymů, makromolekul a biopolymerů, důsledek UVC záření je znemožnění replikace genetické informace, nemožnost množení a tím jejich zničení.
Dále spolehlivě zničí naprostou většinu bakterií, mikroorganismů, virů, bacilů, streptokoků, protozoa, spor, plísní, kvasnic, řas, trepek.
Jedná se o fotochemický proces dezinfekce/ sterilizace při, kterém nevznikají žádné vedlejší toxické, nebo chemické produkty, které by ovlivnili životní prostředí.
Více informací o spektrální charakteristice, výpočtu, délky ozáření, odrazu materiálů a velikosti najdete ve fotogalerii.
Germicidní zářivka GV16 je vhodná pro sterilizaci a dezinfekci (90%) prostor do velikosti 5m3, pro operační sály je třeba počítat s poloviční velikostí. Filtrační sklo omezuje tvorbu ozonu o vlnové délce 185nm a vnitřní povlak omezuje degradaci užitečného UV-C záření.
Pro provoz této zářivky je třeba předřadník.

použití:
dezinfekce a sterilizace UVC zářením vzduchu, tekutin a povrchu např. v potravinářství, farmacii, výrobě, výzkumu, vědě, gastronomii, hotelnictví, zdravotnictví, kosmetice, chovatelství, pěstitelství, veřejných úřadů, technologických úsecích, kuchyně, čekárnen, relaxační místnosti, systémech na úpravu pitné/ odpadní vody, toalety, bazény, klimatizace, skladu, aseptické zony, balící materiály, nářadí, přístroje, stroje, a všude kde je kladen důraz na čistotu...

výhody:
minimální provozní náklady oproti vyzářenému výkonu a účinku, žádné vedlejší produkty...

pozor:
UVC záření způsobuje zánět očních spojivek nebo popáleniny pokožky, při práci pod UVC je třeba chránit pokožku např. gumovými rukavicemi a zrak brýlemi z čistým sklem (UVC filtrem)

 

technické údaje GV16:
sterilizace 90% - maximálně 5m3 (operační sál 1/2)
germicidní UV-C zářivka - lineární nízkotlaká
napětí zdroje - 60V
proud zdroje - 0,17A
příkon zdroje - 9W
výkon - 9W
UV-C záření - 2,3W
patice - G23
typ - 2 Pin (2P)
vlnová délka - 253,7nm
omezení - tvorba ozonu 185nm
omezení - degradace užitečného UV-C záření
obsah rtuti - mg.
životnost - 9000 hodin
délka trubice A - max. 129mm
délka vložky trubice B - max. 145mm
celková délka trubice C - max. 167mm
průměr trubice D - max. 28mm
průměr trubice D1 - max. 13mm
pracovní teplota -10° až +50°C
celková váha - 40 gramů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: