Stínidla (reflektory)

Kvalitní stínidlo spolu s výbojkou a předřadníkem patří k nejdůležitějším elementům pro dosažení nejlepších výsledků.
Stínidla se liší parametry jako jsou, rozměry, efektivní osvětlení plochy, reflexivita odrazového materiálu, životnost odrazového materiálu a kvalita zpracování.

Pro výběr stínidla jsou rozhodujícími parametry finanční rozpočet a plocha, kterou má stínidlo osvětlovat. Co se týče rozptylu světla, je třeba si uvedomit, že stínidla jsou schopny osvětlit, několikanásobně větší plochu, ne však efektivně. Většina světelného toku se bude soustředit přímo pod výbojku, ale zbytek pěstebního prostoru bude trpět "nědosvícením". Na trhu jsou stínidla, které tyto neduhy řeší.

Vzduchem chlazená stínidla (COOLTUBE, SUNSYSTEM - DOMINATOR, IRRADIATOR, GARDEN HIGHPRO, PRIMAKLIMA SPUDNIK, LUMATEK) jsou kategorií sama o sobě. Zde by jsme rádi upozornili, že vzduchem chlazené stínidlo, není nejefektivnější způsob řešení teplot v pěstěbním prostoru, ale spíše posledním článkem / možností jak teploty dostat do rozumných hodnot. Tyto stínidla zpravidla nedosahují rovnoměrnosti osvětlení jejich "nechlazených" konkurentů, další důležitou věcí je jejich údržba, kdy je potřeba pravidelně čistit sklo, aby nedocházelo ke snižování světelného toku z důvodu nečistoty skla.
Při problémech s teplotou je vždy nejzásadnějším prvek kvalitní vzduchotechnika (odtahové, přítahové ventilátory) a kvalitní cirkulace vzduchu (cirkulační ventilátory), které se starají o míchání studeného vzduchu, který se drží při zemi s přehřátým vzduchem, který se zdržuje pod lampou a v horních patrech pěstěbního prostoru. Více o této problematice bude popsáno v kategorii VZDUCHOTECHNIKA

Plocha do 60x60cm - Ze základních levných stinidel které efektivně osvítí plochu do rozměru 60x60 se dají doporučit stínidla HAMMER, COOLTUBE
při bezkonkurenční ceně poskytují uspokojivý poměr ceny / efektivity. Nejlepší možnou volbou do takto malého prostoru je jednoznačně Stínidlo Adjust-A-Wing DEFENDER S, včetně malé rozptylky

Plocha do 120x120 - Do tohoto prostoru lze s klidným srdcem doporučit výrobce Adjust-a-Wings® a AZERWING.
Adjust-a-Wings® poskytuje ze všech stínidel na trhu nejvyrovnanější hodnoty osvícené polochy (nedochází k nedosvícení boků a rohů)
Do plochy 100x100 lze doporučit Adjust-a-Wings® bez tepelného štítu, do plochy větší teplený štít dává smysl.
Adjust-a-Wings® je nejlepší volbou. Nabízí se ve třech variantách (ENFORCER, DEFENDER, AVENGER)
ENFORCER - odraz 86% životnost materiálu a jeho vlastností je do 5let konstantního používání - jednoznačně za prodávanou cenu naprostý BESTSELLER
DEFENDER - odraz 86% životnost materiálu a jeho vlastností je do 8let konstantního používání  
AVENGER - odraz 97% životnost materiálu a jeho vlastností je 25let konstantního používání - Nejkvalitnější stínidlo na trhu, MUSTHAVE product pro ty co nechtějí jakékoliv kompromisy.

Prostory 150x150 a větší - Takto velké prostory efektivně osvítit vyžaduje stínidla XXL - LARGE a ideálně použití osvětlení 1000W díky efektivnímu dosvitu 100cm.
V této kategorii platí to samé doporučení co pro rozměr 120x120 s rozdílem použití většího stínidla. LARGE - XXL lze doporučit i do prostor 120x120, kde dosahují ještě lepšího rozptylu světla než stínidla MEDIUM, nicméně díky razantně vyšší ceně je tento příplatek dosti spekulativní. Zde je použití tepelného štítu doporučováno.

Efektivní vzdálenost (hloubka) dosvitu jednotlivých Wattáží.
1000W - 100cm
600W - 60cm
400W- 45cm
250W - 30cm

Stínidlo je volbou mnoha faktorů. Nákupem stínidel: Adjust-a-Wings®, Lumatek, SUNSYTEM, PRIMAKLIMA, GARDEN HIGHPRO v žádném případě nemůžete udělat chybu a vždy za své peníze dostanete kvalitní produkt.

 
119
12999111912999
Značky
 
 
 

Stránka 1 z 2 - 88 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 88 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.