Výbojky

 

Výbojky jsou spolu s kvalitním předřadníkem nejdůležitejším prvkem při dosažení co nejkrásnějších rostlin, co největších výnosů plodů a růstu biomasy.

Jsou 2 základní typy výbojek. HPS (High Preasure Sodium) - květové výbojky a MH (Metal-Halide) - růstové výbojky.
HPS výbojky se mohou dělit na BLOOM a DUAL.
BLOOM - květ jsou povětšinou výbojky s čistým květovým (červeným) spektrem, či s minimálním podílem růstového (modrého) spektra.
DUAL výbojky jsou květové výbojky s rozšířeným růstovým (modrým) spektrem. Modré spektrum je zastoupeno v pomeru 10-20%.

Záruka: Na výbojky není poskytována jakákoliv zákonná záruka. (Vyjma právnických subjektů - certifikovaných pěstitelů - skleníků). Jedná se o spotřební zboží, které je ne vždy provozováno na certifikovaných předřadnících a za podmínek doporučených výrobcem (vlhkost, teplota, předřadník, průřez vodičů)
Záruka pro fyzické osoby se vztahuje pouze na odzkoušení. (přijde Vám nefunkční výbojka, je třeba toto ihned max. do 3 dnů ohlásit a zahájit reklamaci, rádi zašleme výbojku novou. na pozdější reklamace nelze brát zřetel)
Jediní výrobci, kteří, ač to zákon nenařizuje, poskytují záruku jsou společnosti LUMATEK a OCL, které na své světelné zdroje poskytují 12 měsíců záruku pro fyzické i právnické osoby.


MH (Metal-Halide):
Co se týče růstových výbojek, jednoznačne doporučujeme se zaměřit na výrobky společnosti LUMATEK. Výbojky lumatek ve watažích 250-400-600-1000W oproti konkurenčním výrobcům vždy poskytuji o 10-20% větší svítivost v lumenech. Dalším faktorem je bezkonkurenční cena, kdy mnohdy za niší cenu dostanete kvalitnější produkt. Výbojky LUMATEK se také jako jediné mohou pochlubit zárukou 12 měsíců na všechny světelné zdroje. MH vybojky nelze regulovat.

HPS (High Preaseure Sodium)
V této kategorii je produktová řada prodávaných výrobků o poznání širší, proto se Vám pokusíme co nejlépe poradit v poměru cena/ kvalita/ výkon.

MH a HPS výbojky jsou vždy napájeny externím zdrojem. DIGITÁLNÍM nebo MAGNETICKÝM předřadníkem (rozdíl vysvětlen v kategorii PŘEDŘADNÍKY)

LOWEND - Nejlevnejší řada výbojek vhodná pro magnetické předřadníky, které nedokáží využít plný potenciál dražších výbojek.
V této kategorii doporučujeme se zaměřit na výrobky společnosti LUMii

HIGHEND - Do kvalitních DIGITÁLNÍCHŮ PŘEDŘADNÍK doporučujeme hlavně výbojky společností LUMATEK, GIB (nejvyšší řady pure bloom), bát se však nemusíte ani o kvalitu PHILIPS, OSRAM, GAVITA, SUNMASTER

 
59
49991594999
Značky
 
 
 

Stránka 1 z 2 - 104 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 104 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.