Systém ALIEN® AERO ™ využívá vzduchovou kultivační techniku (sprejování živným roztokem), umožňující větší kontrolu nad prostředím kolem kořenové zóny. Živný roztok je dodáván pomocí výkonného, ale tichého vodního čerpadla do Micro postřikovačů umístěných na spodní straně každého víka. Interval a trvání závlahy lze velmi jemně přizpůsobit potřebám konkrétního druhu rostliny.

Skutečnost, že rostliny jsou zavěšeny ve vzduchu a kořeny nejsou zachyceny v jakémkoli médiu, činí sklizeň a výměnu plodin zcela snadnou a rychlou.

Odstranění růstového média uvolní kořeny rostlin: nadbytečný kyslík, kterému jsou vystaveny, má za následek mnohem rychlejší růst. Aeroponické systémy jsou také extrémně efektivní z hlediska využití vody. Tyto systémy s uzavřenou smyčkou mohou používat o 95 procent méně vody než běžné pěstování rostlin v půdě.

Systém AERO ™ lze použít jako recirkulační nebo RTW (run to waste) systém.

Jaký je rozdíl mezi „Black Series“ a „PRO Silver Series“?

VLASTNOSTI ŘADY PRO SILVER

  • Patentované tvarové spojky Dual-Flow ™ mají vnitřní průměr 50mm (Black Series 32mm) pro silnější a plynulejší průtok. Umožňují i zbytkové vodě projít štěrbinami umístěnými po stranách spojky, což zajišťuje že v květináči nezůstává stát živný roztok.
  • Tepelně reflexní stříbrná trubka s průměrem 50mm zabraňuje zahřívání živného roztoku narozdíl od černé trubky 32mm v Black Series.
  • Květináče a jejich víka jsou rovněž vyrobeny z tepelně reflexního stříbrného polymeru a zabraňují tak nadměrnému zahřívání média.
  • Řada Silver obsahuje měděné poklopy odtoku, které odradí kořeny od vstupu do potrubí.

 

50MM_DUAL-FLOW_TEE  50mm_silver_pipe36L_Silver_PotCOPPER_DRAIN_COVER