Systémy ALIEN® RDWC (Recirculating Deep Water Culture) využívá oblíbenou hydroponickou matodu pěstování rostlin, jejichž kořeny jsou ponořeny přímo do pěstebního, permanentně prokysličovaného živného roztoku.
Tento vysoce okysličený živný roztok je neustále recirkulován v celém systému.
Vodní čerpadlo vytváří tlak, kterým roztok proudí přes květináče, míchá a dodává důležité živiny a optimalizuje zdraví kořenů.
Tím se zvyšuje účinnost absorpce živin a maximalizuje růstový potenciál.
Pro dosažení maximálního úspěchu v tomto systém je ovšem nezbytná neustálá kontrola hladiny PH a EC kvůli velkému objemu roztoku v okruhu a enormně rychlému vstřebávání živin rostlinami.

Nové generace ALIEN® RDWC mají mnoho nových funkcí a jsou k dispozici buď v sériích „Black Series“,  „PRO Silver Series“ nebo „PRO 4 inch pipe".

Květináče Net Pots byly vylepšeny a nyní se vyrábí z materiálu Supersoft ™, aby nedošlo k poškození kořenů.
Čtvercový design je vhodný zejména pro rockwoolové kostky, nicméně možnost otáčení s květinami zůstala zachována.
Ve víku je k tomuto účelu umístěn košík, který mírně nadzvedává pěstební médium, aby nedocházelo k jejich přesycení.
Všechny tvarové spojky jsou nyní opatřeny závity, těsnícími gumovými podložkami a maticemi, což usnadňuje instalaci a přemístění systému.
Systémy RDWC jsou nyní již z výroby vybaveny namontovanými chladicími armaturami na straně sběrače, což usnadňuje instalaci chladiče.
Nová vzduchová čerpadla Jet-Stream ™ byla navržena s ohledem na provoz DWC systémů a pyšní se vysokým tlakem při zachování nízkého hluku a příkonu.
Mají systém dvojitého tlumení pro absorpci hluku a dvojité vzduchové komory produkují velké množství vzduchu pod silným tlakem.
CAMO® Tanky pro udržování optimální hladiny živného roztoku jsou součástí soupravy.

Jaký je rozdíl mezi „Black Series“ a „PRO Silver Series“?

VLASTNOSTI ŘADY PRO SILVER

  • Patentované tvarové spojky Dual-Flow ™ mají vnitřní průměr 50mm (Black Series 32mm) pro silnější a plynulejší průtok. Umožňují i zbytkové vodě projít štěrbinami umístěnými po stranách spojky, což zajišťuje že v květináči nezůstává stát živný roztok.
  • Tepelně reflexní stříbrná trubka s průměrem 50mm zabraňuje zahřívání živného roztoku narozdíl od černé trubky 32mm v Black Series.
  • Květináče a jejich víka jsou rovněž vyrobeny z tepelně reflexního stříbrného polymeru a zabraňují tak nadměrnému zahřívání média.
  • Vylepšené vzduchové čerpadlo JET-STREAM A.I.R ™ (Air Injection Rings) a velikost vzduchového potrubí jsou zvětšeny tak, aby zásobovaly celý okruh silným tlakem pro dosažení maximální saturace kyslíkem.
  • Kulové ventily a vysoce výkonné potrubní filtry jsou součástí řady Silver.

 

50MM_DUAL-FLOW_TEE  50mm_silver_pipe36L_Silver_PotJET-65BALL_VALVE_FILTER

VÍKO SE 4 OTVORY
Použití víka se 4 otvory je ideálním způsobem, jak zakořenit klony nebo semena ve vegetativní fázi.
Jedná se o mnohem efektivnější využití prostoru, energie a živin ve srovnání se zakořeňováním malých rostlinek ve vících s jedním otvorem, které by zabraly celou pěstební místnost po dobu 2–4 týdnů.
Jakmile jsou rostliny přibližně jeden týden od kvetení, přemístěte čtvercové košíčky do vík s jedním otvorem a rozmístěte je do pěstební místnosti na poslední týden vegetativní fáze.
Víko je vyrobeno z 3 mm silného plastu ABS a v případě potřeby může unést váhu až 4 zcela dospělých rostlin.

RDWC_4_x_HOLE_LID 4_HOLE_LID_SVR